Lisaväärtused

Graniitvilla üritusi on tihti ilmestanud elav taustamuusika meie headelt sõpradelt. Muusikute kooslus, instrumendid ja stiil on erinev, kuid kõik esinejad on oma ala professionaalid. Graniitvilla suur saal annab võimaluse korraldada erinevaid kontserte ka privaatsele seltskonnale. Tuttavate esinejate nimekiri on meil pikk ja siin leidub artiste igale maitsele.

Meil saab proovida ka hobuveokitega sõite ümberkaudsetel külavaheteedel – suvel kaarikute, vankrite ja tõldadega ning talvel saanide-regedega. Eriti uhket sõitu võib teha ka Laitse rallipargi kogusse kuuluvate uunikumautodega.

Lisaks

Võite minna jalutuskäigule loodusesse, võite aega veeta Ruilas ratsutades või rallipargis adrenaliinirohket rallisõitu tehes.

Meil on head kogemused ning teame keda soovitada, kui meie endi jaks suure peo korraldamisel napiks jääb. Alates vajaminevatest kujundustöödest kuni tervikliku peokorralduseni hõlmates endas kutseid, muusikuid, õhtujuhte ja dekoratsioone. Küsi kindlasti soovitusi!

Laitse kandis on vaatamist vääriv

Laitse loss, mis on ehitatud 1890-92. aastatel parun Woldemar von Uexkülli poolt. Tahutud Vasalemma marmorist romantiline härrastemaja on üks historistsistliku neogootika silmapaistvamaid näiteid Eestis.

Ruila mõis, mida on mainitud esimest korda 1417. aastal. Keskajal kuulus see Saksa Ordule. Ajaloo jooksul on mõisal olnud palju erinevaid omanikke. Täna asub mõisas põhikool. Ukukivi, mis on 35,1-meetrise ümbermõõdu ja 5,7-meetrise kõrgusega ohvrikivi. Ukukivi lohk on Eesti suurim – läbimõõt 50 cm ja sügavus 25 cm.

Kernu seitsmekeeruline kadakas, mis asub Kernu vallas Pärnu maantee ääres. Legend räägib, et puu olla istutanud Põhjasõja ajal Rootsi kuningas Karl XII. Puudeuurijad on kinnitanud, et puu vanus on rohkem kui 300 aastat.

Laitse Raadiojaam. See kõrgete kaarakendega uhke paekivihoone on ehitatud 1947-49. aastatel. Raadiojaama peavärava ees kõrguvate küpressilaadsete elupuude rivid rõhutavad maja suursugusust veelgi.